- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
<
>
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Product Code: GJO58232
Product Unit: PK25
40 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: DCC10J10CT75 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT57 Stock Available
-
Product Code: DXE5310DX989 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WA4 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD1515 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT378 Stock Available
-
Product Code: GJO19046152 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: GJO10318500 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT25 Stock Available
-
Product Code: GJO1050117 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CTCurrently Out of Stock
-
Product Code: RFPC2001676 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163734 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT3 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN205083 Stock Available
-
Product Code: SCCP16RCTCurrently Out of Stock