- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
<
>
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Product Code: GJO58231
Product Unit: PK25
8536 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WS557 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT26 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT413 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA40 Stock Available
-
Product Code: GJO1043523 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT1157 Stock Available
-
Product Code: GJO19047395 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT19 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CT426 Stock Available
-
Product Code: SCCX12J8002PCurrently Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT68 Stock Available
-
Product Code: GJO1050117 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CTCurrently Out of Stock
-
Product Code: GJO58230CT2 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001676 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163734 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT3 Stock Available
-
Product Code: SCCP16RCurrently Out of Stock
-
Product Code: SCCP16RCTCurrently Out of Stock