- Eco-friendly material minimizes environmental impact
- Quality design prevents bending to keep items clean and safe
- Perfect for protecting documents, award certificates and more
- For use with letter-size inserts
<
>
Geographics Letter Certificate Holder
8 1/2" x 11" - Navy - 5 / Pack
Product Code: GEO49017
Product Unit: PK5
21 Stock Available
Select Product Options:
Color: Navy
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE05868373 Stock Available
-
Product Code: BSN36591668 Stock Available
-
Product Code: GEO4783561 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN595 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S61AN428 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN341 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S67AN425 Stock Available
-
Product Code: PIL353368 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Geographics, LLC |
| Manufacturer Part Number | 49017 |
| Manufacturer Website Address | http://www.geographics.com |
| Brand Name | Geographics |
| Product Name | Document Cover |
| Marketing Information | Document cover is made with sugarcane to help you make a positive impact on the environment for future generations and help minimize the environmental impact. High-quality design prevents your awards from bending to keep them clean and safe for lasting protection. Document cover is perfect for documents, award certificates and more. Cover is designed for letter-size items. |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
| Product Type | Certificate Holder |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color | Navy |
| Height | 1/4" |
| Width | 8 3/4" |
| Length | 11 1/4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Colombia |
Description
8 1/2" x 11" - Navy - 5 / Pack