- Hanging Organizer allows you to effectively utilize most of the space available with maximum dependability
- Built with plastic which enhances the design and general presentation style of hanging organizer
- Comes in black color for a chic look with maximum usability
- Expandable feature for the maximum rack, organization usage productivity with added placement dependability
- 14.50" height for efficient equipment, devices, books, items, objects size placement accommodation and comfortable accessibility
<
>
Universal Wall File Pockets, 3 Sections, Letter Size,13" x 4.13" x 14.5" , Black, 3/Pack
3 Pocket(s) - 14.50" Height x 13" Width x 4.13" Depth - Expandable - Black - Plastic - 3 / Pack
Product Code: UNV08121
Product Unit: PK3
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 8121 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Wall File Pockets, 3 Sections, Letter Size,13" x 4.13" x 14.5" , Black, 3/Pack |
| Marketing Information | Space-saving wall file pockets pack a lot organization into a compact space. The pocket storage attaches directly to walls or solid doors with the hardware provided. Customize the amount of storage you need with flexible add-on system to suit your business needs. Deep pocket holds multiple files or papers without damaging. Files can be accessed and returned quickly. Made of durable black plastic. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Hanging Organizer |
Product Information
| Total Number of Pockets | 3 |
| File Size Supported | Letter |
| Features | Expandable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 14.50" |
| Width | 13" |
| Depth | 4.13" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
3 Pocket(s) - 14.50" Height x 13" Width x 4.13" Depth - Expandable - Black - Plastic - 3 / Pack
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.