<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
Product Code: UNV66350
Product Unit: Each
12 Stock Available
Select Product Options:
Cover Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66350 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Black |
| Cover Design | White Dots |
| Cover Material | Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
People who bought this also bought
-
Product Code: MEA0606289 Stock Available
-
Product Code: MEA06074307 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK15 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508120 Stock Available
-
Product Code: ROA77461CSCurrently Out of Stock
-
Product Code: SPR00333Currently Out of Stock
-
Product Code: TOP1038517 Stock Available
-
Product Code: TOP103863 Stock Available