- Multi-tier design keeps 4 different cards visible and easily accessible
- Clear construction displays entire card for full visibility
- Low-profile and great for counter or desktop
- Perfect for doctors' offices, retail outlets and more
- Each compartment is designed to hold approximately 50 business cards
<
>
Deflecto Business Card Holder
3.8" Height x 3.9" Width x 3.5" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
Product Code: DEF70841
Product Unit: Each
101 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN2368054 Stock Available
-
Product Code: BSN2368141 Stock Available
-
Product Code: BSN3666161 Stock Available
-
Product Code: BSN3666282 Stock Available
-
Product Code: BSN3666426 Stock Available
-
Product Code: BSN3666665 Stock Available
-
Product Code: DEF70101256 Stock Available
-
Product Code: LLR60000Currently Out of Stock
-
Product Code: LLR60002Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Part Number | 70841 |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Brand Name | Deflecto |
| Product Name | Business Card Holder |
| Marketing Information | Low-profile business card holder is ideal for doctors' offices, travel agencies and retail outlets. Clear acrylic design provides full visibility. Four pockets are arranged in one row on an incline. Use card holder on counter or desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Number of Compartments | 4 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 3.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
3.8" Height x 3.9" Width x 3.5" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.