- Durable construction withstands elements for safe indoor or outdoor use
- 1/2" clip is riveted to board for long-lasting use
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Perfect for use at home, office, school and more
<
>
Business Source Landscape Plastic Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
Product Code: BSN49266
Product Unit: Each
403 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49266 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Size | 0.50" |
| Board Material | Plastic |
| Features | Smooth Writing |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.3" |
| Length | 12.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LEO89725Currently Out of Stock
-
Product Code: OIC8301627 Stock Available
-
Product Code: OIC830631 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Currently Out of Stock
-
Product Code: SAU21594Currently Out of Stock
-
Product Code: UNV4030273 Stock Available
-
Product Code: UNV40311847 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508393 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX64 Stock Available
-
Product Code: BSN28554729 Stock Available
-
Product Code: BSN656371058 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD175 Stock Available
-
Product Code: OIC8310042 Stock Available
-
Product Code: SAU0571234 Stock Available
-
Product Code: SAU0571360 Stock Available
-
Product Code: SAU2254032 Stock Available
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available