- Allows quick and easy retrieval of your items with better organizing and feasible mounting, placement for your usage, placement, mounting, organizational convenience
- Built with steel mesh for added firmness and maximum reliability
- Comes in black color for a chic look with maximum usability
- 1 shelves for easy placement and organization of your belongings
- 7" height for maximum organizational efficiency and feasible, comfortable equipment, devices, books, items, objects placement
<
>
Universal Mesh Off-Desk Shelf, 26.13 x 7 x 7, Black
1 Shelf(ves) - 7" Height x 26.13" Width x 7" Depth - Black - Steel Mesh - 1 Each
Product Code: UNV20009
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20009 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Mesh Off-Desk Shelf, 26.13 x 7 x 7, Black |
| Marketing Information | Create additional space while reducing desk clutter with this off-desk shelf. It can be used to display awards, clocks, card files and more by creating extra space on desk. Functional and fashionable sturdy mesh design goes with any décor. Durable metal mesh construction is both strong and stable to withstand years of use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Shelf |
Product Information
| Total Number of Shelves | 1 |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel Mesh |
| Height | 7" |
| Width | 26.13" |
| Depth | 7" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Shelf(ves) - 7" Height x 26.13" Width x 7" Depth - Black - Steel Mesh - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.