- Allows you to effectively utilize most of the space available with maximum usage, placement, mounting, organizational dependability
- Built with steel mesh to offer great resistance to damage and deterioration
- Comes in black color for a trendy, sophisticated look
- 5.38" height for maximum organizational efficiency and feasible, comfortable equipment, devices, books, items, objects placement
- Desktop Organizer has a 4.38" diameter which allows adequately proportionate-size specifications, making it easier for you to organize and access books, devices, equipment
<
>
Universal Jumbo Steel Mesh Pencil Cup, 4.38" Diameter x 5.38"h, Black
1 Compartment(s) - 5.38" Height - Black - Steel Mesh - 12 Each
Product Code: UNV20013
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 20013 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Jumbo Steel Mesh Pencil Cup, 4.38" Diameter x 5.38"h, Black |
| Marketing Information | This jumbo steel mesh pencil cup is made up of durable steel construction. Extra tall design allows for max capacity of products to fit inside. Single-compartment style ideal for pens, pencils, scissors, rulers and other tools. Sleek finish provides a professional look to cup, perfect for offices, schools, homes and more. |
| Packaged Quantity | 12 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 1 |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel Mesh |
| Height | 5.38" |
| Diameter | 4.38" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Compartment(s) - 5.38" Height - Black - Steel Mesh - 12 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.