<
>
Universal Dry Erase Whiteboard Eraser, 5" x 1.75" x 1" , Black
Felt Surface - Rectangle - 1 Each
Product Code: UNV43663
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 43663-UNV |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Dry Erase Whiteboard Eraser, 5" x 1.75" x 1" , Black |
| Marketing Information | This whiteboard eraser cleans whiteboard with ease. It ensures a clean writing surface for continued use. Made with a comfortable grip design, making it easy to hold for extended periods of time. The eraser is washable, allowing for repeated use and making it a cost-efficient solution for cleaning whiteboards. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Dry Erase Board |
Product Information
| Board Surface Material | Felt |
| Shape | Rectangle |
| Magnetic | No |
Physical Characteristics
| Height | 1" |
| Width | 1.8" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Felt Surface - Rectangle - 1 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.