- Use for reporting interest income
- Compatible with inkjet and laser printers
- Detached size: 3-2/3" x 5-1/2"
- 1096 Summary Transmittal Form included
<
>
TOPS IRS Approved 4-part 1099-INT KIT Tax Forms
5 Part - Carbonless Copy - 5.50" x 3.67" Form Size - 9" x 11" Sheet Size - White Sheet(s) - Red Print Color - 24 / Pack
Product Code: TOP22983
Product Unit: PK24
15 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 22983 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Model | 22983 |
| Product Name | IRS Approved 4-part 1099-INT KIT Tax Forms |
| Marketing Information |
Five-Part Laser 1099-INT is used for reporting interest income. Each sheet includes two forms that can be used in both laser and inkjet printers. Detached size is 3-2/3" x 5 1/2". Package includes one 1096 Summary Transmittal Form. |
| Packaged Quantity | 24 / Pack |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Tax Form |
Product Information
| Number of Forms per Sheet | 3 |
| Form Length | 5.50" |
| Form Width | 3.67" |
| Sheet Size | 9" Width x 11" Length |
| Sheet Color | White |
| Number of Parts | 5 |
| Carbonless Copy | Yes |
| Printed Side | Front |
| Print Color | Red |
| Print Technology |
|
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.