- Convenient storage for small items
- Organize markers, calculators, timers and more
- Small enough for your desktop or countertop
- Flexible divider to make 1 side into 2
- Fold caddy for compact storage
<
>
Teacher Created Resources Burlap Storage Caddy
External Dimensions: 6" Length x 9" Width x 9" Height - Brown - For Marker, Calculator, Timer, Marker - 1 Each
Product Code: TCR20836
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Manufacturer Part Number | 20836 |
| Manufacturer Website Address | http://www.teachercreated.com |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Product Name | Burlap Storage Caddy |
| Marketing Information | This cute storage caddy is a handy tote for your markers, calculators, timers, manipulatives and many more small items that you want to keep within reach. Open or close the flexible divider with a handle to make one side into two separate compartments. Design features a durable, wipe-down surface. Storage caddy folds for compact storage. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Storage Case |
Product Information
| Case Style | Caddy |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 9" |
| Width | 9" |
| Length | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
External Dimensions: 6" Length x 9" Width x 9" Height - Brown - For Marker, Calculator, Timer, Marker - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.