- For easy cleaning
- Separates cleaning solution and rinse water
- Large compartments for 12" wide mops
- Easy carrying with sturdy wire handle
<
>
Rubbermaid Commercial Double Pail
Sturdy Handle - 10.1" x 13.9" - Plastic - Gray - 1 Each
Product Code: RCP261700GY
Product Unit: Each
20 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Part Number | 261700GY |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Name | Double Pail |
| Marketing Information | Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Double Pail |
Product Information
| Number of Compartments | 2 |
| Features | Sturdy Handle |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Length | 14.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | United States |
Description
Sturdy Handle - 10.1" x 13.9" - Plastic - Gray - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.