- Compact receptacle for sanitary napkins is space-efficient and easy to service
- Tight-fitting lid helps control odor
- Removable, rigid liner provides easy cleaning and maintenance
- White
- Includes 5 waxed bags
<
>
Rubbermaid Commercial Compact Sanitary Napkin Receptacle
12.5" Height x 10.8" Width x 5.3" Depth - White - 1 Each
Product Code: RCP614000
Product Unit: Each
1 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Part Number | 614000 WHT |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Name | Compact Sanitary Napkin Receptacle |
| Marketing Information | Compact receptacle for sanitary napkins is space-efficient and easy to service. Tight-fitting lid helps control odor. Removable rigid liner provides easy cleaning and maintenance. Receptacle includes five waxed bags. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Wastebasket |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 12.5" |
| Width | 10.8" |
| Depth | 5.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
12.5" Height x 10.8" Width x 5.3" Depth - White - 1 Each
Alternative Products
-
Product Code: AVT4032859 Stock Available
-
Product Code: DACA1003Currently Out of Stock
-
Product Code: DACA2003Currently Out of Stock
-
Product Code: DACA3003Currently Out of Stock
-
Product Code: DACA3203Currently Out of Stock
-
Product Code: DACA3403Currently Out of Stock
-
Product Code: LLR4269355 Stock Available
-
Product Code: UBR3837U0206Currently Out of Stock