- Easy, one-handed dispensing - keeps Post-it Notes always within reach
- Holds 3" x 3" Post-it Pop-up Notes
- Weighted for easy, convenient dispensing
- Makes it simple to grab 1 note at a time
- Includes 1 pad for immediate use
<
>
Post-it® Note Dispenser
3" x 3" Note - 100 Note Capacity - Clear, Translucent
Product Code: MMMWD330BK
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | WD330BK |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Post-it® |
| Product Name | Note Dispenser |
| Marketing Information | Post-it Pop-Up Dispenser features a weighted base with clear outer shell that highlights the color of your vibrant notes. Dispenser delivers easy, one-handed dispensing with style. Pop-up design makes it simple to grab one note at a time. Look for the accordion-shaped icon for pop-up note refills. Plastic dispenser holds 3" x 3" Post-it Pop-Up Notes and comes with one 45-sheet pad of Super Sticky Pop-up Notes. For refills, look for the accordion-shaped icon on all packages of Post-it Pop-up Notes. The paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Note Dispenser |
Product Information
| Size Supported | 3" Width x 3" Length Note |
| Note Capacity | 100 |
| Note Slot | 1 |
| Features | Refillable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.4" |
| Depth | 4" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
3" x 3" Note - 100 Note Capacity - Clear, Translucent
People who bought this also bought
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.