<
>
National Tree Decorative Garland - Green
Christmas Theme
Product Code: NLT729083133633
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Manufacturer | National Tree Company |
| Manufacturer Part Number | 729083133633 |
| Manufacturer Website Address | https://shop.nationaltree.com |
| Brand Name | National Tree |
| Product Name | GlitteryMountain Spruce Garl |
| Marketing Information |
Glittery Mountain Spruce Garland features mixed branches with glittered tips for added sparkle. Garland is trimmed with white-tipped pine cones and red berries. 50 pre-strung clear lights stay lit even if one bulb burns out. Display over doors, windows, fireplace mantles and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Decorative Garland |
Product Information
| Theme | Christmas |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Green |
| Product Color | Green |
| Color Details |
Clear - Lights |
| Height | 4" |
| Width | 10" |
| Depth | 108" |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Christmas Theme
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.