- Collects cigarette ash and remains while avoiding spillage
- Heat-resistant and extra-deep for safety
- Several built-in slots for multiple users
- Sturdy material reliable for long-term use
<
>
Impact Tabletop Ash Tray
Round - Heat Resistant, Lightweight - 1.8" Height x 4.8" Width - Plastic - Black - 12 / Box
Product Code: IMP1007BX
Product Unit: BX12
Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Impact Products |
| Manufacturer Part Number | 1007BX |
| Manufacturer Website Address | http://www.impact-products.com |
| Brand Name | Impact |
| Product Name | Tabletop Ash Tray |
| Marketing Information | Convenient ashtray offers extra-deep wells for added safety and is made of heat-resistant plastic. Lightweight construction is perfect for frequently used and cleaned tables, countertops or desks. Round ashtray has multiple, built-in slots for users to rest their cigarettes. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Ash Tray |
Product Information
| Shape | Round |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.8" |
| Width | 4.8" |
| Length | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 0.01 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Tokelau |
Description
Round - Heat Resistant, Lightweight - 1.8" Height x 4.8" Width - Plastic - Black - 12 / Box
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.