- Modern, clean look
- Adjustable divider can create 2 or 4 triangular sections
- Versatile - 2 ways to set up
- Great way to declutter your desktop
<
>
Business Source X-Cube Storage Organizer
4 Compartment(s) - 6" Height x 6" Width x 6" Depth - Desktop - Adjustable Divider - Clear - 1 Each
Product Code: BSN82979
Product Unit: Each
Currently Out of Stock
People who bought this also bought
-
Product Code: AOPSS203638 Stock Available
-
Product Code: BOS40000MBLKCurrently Out of Stock
-
Product Code: DEF35070120 Stock Available
-
Product Code: LLR841491545 Stock Available
-
Product Code: LLR84150427 Stock Available
-
Product Code: MMMDS330BK239 Stock Available
-
Product Code: ROL2213130 Stock Available
-
Product Code: SWI405011052 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 82979 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | X-Cube Storage Organizer |
| Marketing Information | X-Cube Storage Organizer offers an efficient way to organize writing instruments and other essentials quickly and easily. Use with the open end on the side or facing up. Organizer includes an adjustable divider to create two or four triangular sections within the cube. Clear construction makes it easy to identify contents. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 4 |
| Shape | Square |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Pen/Pencil Storage |
| Features | Adjustable Divider |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |